Pekárna

Naše provozovna se zabývá výrobou základních druhů pečiva a dalších pekárenských výrobků jako např. škvarkové placky, štrůdl, koláče a výrobou cukrářských výrobků. Specifikem našeho provozu je zapojení lidí se zdravotním postižením, zejména  mentálním postižením, do výroby a prodeje pekařských výrobků.

Důvodem zřízení  Psárské pekárny Laguna byla snaha o začlenění našich klientů do pracovního procesu a o zajištění styku s běžnou populací v obci. Dobrou průpravou pro zručnost klientů a pro získání základních pracovních dovedností v tomto oboru byla jejich aktivizace v keramické a textilní dílně, kde si vytvořili, zlepšili a osvojili manuální zručnost a upevnili pracovní návyky při zpracování keramické hlíny. Tímto byl usnadněn pro mnohé z nich vstup do pracovního procesu v pekárně. Pro nejzručnější klienty byla práce v pekárně přirozeným a logickým vyústěním využití jejich získaných dovedností. 

Otevřením pekárny se nám podařilo dokončit dlouholetý proces integrace klientů do života v obci. Díky pekárně navazují nové přátelské vztahy a veřejnost má možnost se blíže seznámit s problematikou života lidí s postižením. Vzhledem k úzkému kontaktu jedinců bez postižení a našich klientů se nám ve velké míře daří bořit bariéry a předsudky, které si mohou mylně vytvářet lidé bez přímé zkušenosti.

Pekárna změnila i pohled lidí a odborné veřejností na Domov Laguna. Ten je v současnosti vnímán jako moderní a nadčasový poskytovatel sociálních služeb, který dokáže vytvořit svým klientům takové podmínky, aby se mohli plnohodnotně začlenit do společnosti a konkurovat svými schopnostmi volnému trhu práce.

Budeme velmi rádi, pokud naši pekárnu navštívíte a zakoupíte si výrobky. Podpoříte tím mnoholetou snahu Domova o normalizaci života lidí s postižením.

Psárská pekárna Laguna má svou prodejnu přímo na návsi v obci Psáry.

Přihlášení

Kalendář

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Přidat do kalendáře

Domov Laguna Psáry
poskytovatel sociálních služeb

Jílovská 138. 252 44 Psáry


Created by Lukáš Málek

Copyright © 2015 - 2016 BravoTrade.cz
All Rights Reserved.