Co domov nabízí

V současné době poskytuje Domov Laguna Psáry ve svých dvou areálech celoroční, týdenní a denní služby osobám s mentální retardací bez omezení věku. Kapacita domova je v obou areálech 107 klientů s různým stupněm mentální retardace. Jejich věk se pohybuje od 3 let až do dospělosti. Někteří z nich zde prakticky prožijí celý svůj život a Laguna se stal jejich domovem.

V domově pracuje 78 zaměstnanců - speciální pedagogové, terapeuti pro pracovní a pohybovou výchovu, arteterapii, muzikoterapii, logoped, vychovatelé, zdravotničtí a rehabilitační pracovníci.

V areálu č.I je hlavní sídlo ředitele domova a kancelářského úseku. Nachází se zde také moderní kuchyň a jídelna. Zbývající prostory slouží k ubytování klientů. Bydlí v jednolůžkových až třílůžkových pokojích se společným příslušenstvím. Každá ze tří skupin klientů má ve své části kuchyňku s obývákem, koupelnu a toalety.

K bydlení v areálu č. I slouží i rodinný dům a srub, kde bydlí klienti zcela samostatně. Dále se v areálu nachází hospodářské objekty s technickým provozem domova (prádelna, dílny údržbářů).

V areálu č. II máme prostory pro klubové posezení včetně občerstvení, které bude sloužit klientům i příchozím. V jeho části jsou ordinace lékařů (dětský, praktický lékař, zubní ordinace, ordinace psychiatra), kterým jsou tyto ordinace nabídnuty k pronájmu a provozují zde svoji praxi i pro ostatní obyvatele Psár a regionu. Architektonicky je velice pěkně vyřešena prostorná tělocvična a přibližně patnáctimetrový relaxačně-rehabilitační bazén, který bude sloužit zejména rehabilitaci a sportovnímu vyžití klientů.

Tělocvična je využívána nejen ke sportovním aktivitám, ale i jako místo k setkávání na kulturních akcích a diskotékách. Pochopitelně je součástí tohoto objektu i sociální zázemí, jako jsou šatny, sprchy, WC, jsou zde i prostory pro rehabilitaci. Všechny objekty jsou samozřejmě bezbariérové.

Další objekt je dvoupodlažní. Přízemí slouží nepohyblivým klientům s těžkou mentální retardací a je spojen se sociálním objektem krytou chodbou pro jejich převoz do prostoru bazénu a rehabilitace. Patro slouží jako chráněné bydlení pro ty, kteří jsou schopni zvládnout určitou míru sebeobsluhy a jsou schopni určitou část dne žít samostatně, pouze s dohledem. V těchto prostorách domov nabízí zcela nový typ služeb – možnost společného ubytování osob s mentálním postižením a jejich rodičů. Tyto služby jsou určeny pro staré rodiče, kteří prožili společně s dětmi celý život a pro svůj věk si již sami nemohou zajistit péči o sebe ani své dítě s mentálním postižením. Bydlet mohou ve dvou a třílůžkových pokojích (2 rodiče + 1 dítě), každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením a malým kuchyňským koutem. Součástí ubytování je i velká místnost pro společné posezení s televizí. Součástí je rovněž malé kadeřnictví a místnost pro přeprání, usušení a vyžehlení drobného prádla. Tento objekt je díky výtahu s rampou rovněž bezbariérový.

V poslední části nového areálu je klubovna - místnost pro konání malých kulturních akcí a pro volnočasové aktivity. Druhé nadzemní podlaží je upraveno jako chráněné bydlení pro samostatnější klienty v jedno a dvoulůžkových pokojích. V prvním nadzemním podlaží jsou prostory pro Základní školu speciální Psáry, která je zařazena v síti škol a slouží celému jílovskému regionu. Dále zde jsou učebny muzikoterapie, arteterapie a cvičná kuchyň. V suterénu jsou pak chráněné dílny - keramická, textilní.

Přihlášení

Kalendář

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Přidat do kalendáře

Domov Laguna Psáry
poskytovatel sociálních služeb

Jílovská 138. 252 44 Psáry


Created by Lukáš Málek

Copyright © 2015 - 2016 BravoTrade.cz
All Rights Reserved.